Základní rozdělení lamelových roštů

Založil matrac, Únor 19, 2014, 03:08:28 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

matrac

Pevné lamelové rošty

Jedná se o základní typ lamelového roštu bez polohování hlavy a nohou, jednotlivé lamely jsou uchyceny k rámu. Pevné rošty se od sebe dále liší počtem a povrchovou úpravou lamel, uchycením lamel k rámu a možností nastavení tuhosti lamel.

Polohovací lamelové rošty

Polohovací lamelový rošt se od pevného roštu liší možností samostatného polohování hlavy a nohou, jednotlivé lamely jsou opět uchyceny k rámu. Lamelový rošt je vybaven mechanickým polohováním hlavy a nohou, které má 13 poloh v oblasti hlavy a 5 poloh v oblasti nohou. Tyto rošty se od sebe dále liší počtem a povrchovou úpravou lamel, uchycením lamel k rámu a možností nastavení tuhosti lamel.

Motorové polohovací lamelové rošty

Motorový polohovací lamelový rošt je vybaven elektromotorem s dálkovým ovládáním, které zajišťuje dokonalé polohování hlavy a nohou. Tyto rošty jsou vhodné pro matrace s vysokou kopírovací schopností, zejména pak pro latexové matrace. Motorové rošty se od sebe mohou lišit počtem a povrchovou úpravou lamel, uchycením lamel k rámu a možností nastavení tuhosti lamel.

Výklopné lamelové rošty

Zajímavým řešením je výklopný lamelový rošt , který zaručuje pohodlný přístup do úložného prostoru postele. Můžeme se setkat se dvěma druhy výklopných roštů, které se od sebe liší typem vyklápění – pevný rošt bez polohování hlavy a nohou má boční vyklápění, rošt s polohovaním hlavy a nohou má vyklápění od nohou.

TOPlist