Latexové matrace - popis

Založil matrac, Únor 12, 2014, 12:58:24 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

matrac

Matrace z latexu se vyrábí z přírodního, nebo syntetického latexového materiálu. Ortopedické vlastnosti latexové matrace se nejlépe projevují v kombinaci s vhodným lamelovým roštem (min. 26 ks lamel).

Mezi výhody patří vysoká elasticita, tvarová stálost, vynikající odvod par, prodyšnost. Jsou vysoce hygienické, antialergické.
Matrace v létě chladí a v zimě hřeje.

Trvanlivost matrace je minimálně 10 let.

Matty

Aktuálně se rozhoduji mezi antibakteriální a latexovou matrací a našla jsem řadu informací, že latexové matrace jsou dost měkké (např. tady http://www.maxi-postele.cz/Tema/Poradna/Jak-vybrat-spravnou-matraci), což není úplně to, co hledám. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
Díky

Zuzka

Ahoj, mám desetiletou dcerku a před měsícem jsme taky hledaly odpovídající matraci. Má lehkou skoliózu a doktor nám doporučil hledat tvrdší matraci. Není úplně pravda, že jsou všechny latexové matrace hodně měkké, my jsme našly tady http://www.matrace-matex.cz/cs/eshop/matrace/latexove-matrace a vybraly jsme  ty s vyšší tuhostí, kde už nebyl problém si vybrat na zákadě ceny a dalších kritérií. Dcerka je maximálně spokojená :-)

Kriskroska

Ahoj, já trpím posledních pár let skoliózou a doktor mi také doporučil tvrdší matraci. Někde jsem se dočetla, že latexové jsou při podobných zdravotních problémech dobré, tak jsem zvolila latexovou matraci s pevným purovým jádrem (http://www.i-matrace.cz/44-latexova-matrace-lucie/) a nemám výhrad. Matrace má tuhost tak akorád a plně mi vyhovuje  ;)

Emunka23

Latexové matrace mohu opravdu doporučit. Několik let jsem spala na pružinových. Teď jsme se stěhovali a vybírali jsme z těchto matrací: http://www.grossmann-matrace.sk/latexove-matrace/. Manžel má model Jana, já model Xena. Jsme moc spokojení. Spí se nám skvěle.

Dinael

Latexová matrace je podle mě skvělá volba. Mám jí už 2 roky a spí se na ní výborně!

TOPlist