Líná pěna - popis materiálu

Založil matrac, Únor 12, 2014, 12:39:14 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

matrac

Líná pěna (paměťová pěna) je směs PUR a HR pěny. Díky tomu kombinuje jejich vlastnosti jako je teplotní roztažnost. Na základě toho matrace z líné pěny mají tzv. paměťový efekt a netrpí tolik na proleženiny. Pěna reaguje na teplo, při zahřátí se přizpůsobuje křivkám těla, po ukončení zatížení se pomalu vrací do svého původního tvaru.

Matrace s touto pěnou jsou vhodné obzvlášť pro osoby trpící nemocemi páteře, zabraňují dekubitům, tedy proleženinám, takže jsou určené i pro lidi upoutané na lůžko.

Tato pěna byla vynalezena pro kosmický průmysl v NASA.

isabela.krasna

Zdravím, děkuji za příspěvek. Hledám si různé informace ohledně matrace a jejich materiálu. Podívejte se sem: https://www.maxi-postele.cz/Tema/Poradna/Jak-vybrat-spravnou-matraci tady jsou informace ohledně správného výběru :).

nelina

zdravím.. líná pěna je plně super.. bolely mě vždycky záda. ale co jsme si koupili nové matrace tak jsem úplně nadšená.. máme matraci http://www.matrace-best.cz/cs/eshop/matrace-do-postele/matrace-z-line-peny/matrace-carneval.html a fakt supr

Emunka23

My máme taky doma matrace z paměťové pěny, tyto:http://www.grossmann-matrace.cz/viscoelasticke-matrace/252-donau-visco-nosnost-130kg.html. Tento model můžu doporučit. Navíc cena je velmi dobrá.

monicka

Zdravím my máme tyto https://www.matrace-matex.cz/cs/eshop/matrace/matrace-penove/matrace-z-line-peny/matrace-fox-wellness-11-zdarma.html a neměnila bych ani za nic.. líná pěna je úplně boží.. jak se ráno člověk vzbudí vyspaný a nerozlámaný je luxusní.. :-)

monikaherm

dobrý.. já spím na líné pěně už dlouho a nemůžu si to vynachválit..nemělnila bych.. :-) kupovali jsme je přes net na matrace-best.cz a všechno v pohodě fungovalo a hlavně funguje :-)

nela

Dobrý den, my máme taky matrace s paměťovou pěnou. Vzhledem k tomu, že se přítel v létě více potí tak jsme zvolili matraci se zimní a letní stranou a je výborná. Spí se na ni suprově :) http://www.sleepcentrum.cz/matrace/matrace-memory-night-gel-zvyhodneny-set/ teď na ni mají dokonce akci  :)

TerkaBay

Já mám s línou pěnou jen dobrou zkušenost, spíme na ní s manželem několik let a vyhovuje nám to, teď máme matraci Fox http://www.matracetropico.cz/matrace-fox-28-11-zdarma.html a můžu jenom doporučovat, dáváme si na výběru záležet protože máme oba problémy se zády, tenhle naprosto sedl.

SabiMala

Já se musím přiznat, že jsem byla k čistě pěnové matraci vždy skepitcká, měla jsem pocit, že to nebude stačit a hledala vždy i nějakou další vrstvu. Pak jsme koupili matraci Amundsen - https://www.picaso-m.cz/matrace-ze-studene-peny/matrace-amundsen/ a já tedy musím říct, že obavy byly zbytečné a dneska bych pěnu měnila snad už jenom za latex nebo gel, protože mně to láká vyzkoušet, tam jsou ty ceny ale ještě někde jinde

HelenaR

Abych se k tomu tady taky vyjádřila, tak já mám matraci z líné pěny, kterou jsem si asi před měsícem vybrala (mimochodem dost přínosná stránka: https://vas-pomocnik.cz/matrace/ ) a musím říct, že se mi na ní spí o poznání lépe, než na předchozí obyčejné matraci. Líp se mi vstává, nic mě nebolí a dokážu spát celou noc, což se mi dříve moc nedařilo. Takže za mě velký palec nahoru za tento typ matrací!  :)

tomas12

Dospělým může líná pěna vyhovovat, ale pro děti/dospívající bych ji urči nedoporučoval. Spíše bych volil pružnější matariály

TOPlist