Podle čeho se dá rozpoznat nekvalitní matrace?

Založil minomino, Únor 26, 2014, 11:58:14 DOPOLEDNE

« předchozí - další »

minomino

Dobrý den,

prosím, podle čeho se dá jednoduše rozpoznat nekvalitní matrace?

Díky.

jitule

Ahoj,

To rozpoznáš tak, ze nekvalitní matrace jsou většinou měkké, nízké nebo cítit při dotyku pružiny. Obyčejně jsou i levné a v podstatě jsou určeny na krátkodobé či příležitostné spaní pro hosty, spaní na chatě nebo chalupě.

Lenaa

Na to jak moc nekvalitní matraci jsem si koupila jsem přišla až po čase mě to s mojí váhou 50 kg nijak moc neuškodilo ale přítel co má kilogramů 100 opravdu trpěl. Nechali jsme se se takhle nachytat na přednášce o zdravém stylu života a ještě teď si trhám vlasy.

MT matrace

Nekvalitních matrací je opravdu mnoho! Nejjednodušším způsobem to poznáte pokud je matrace levná cca do 2 000Kč. Výrobce nemůže v takto nízké ceně vyrobit kvalitní matraci. U kvalitní matrace tato částka nepokryje ani potah matrace. Dalším důsledkem nekvalitních matrací je jejich výška, pohybuje se od 10 cm do 15 cm. Pro kvalitní spánek je zapotřebí alespoň 18 cm a výše. Ideálně navštivte spánková centra, speciálky na prodej matrací atd. Mohu doporučit matrace Magniflex, které mají ty nejvyšší certifikace v EU! Nebo na www.mt-matrace.cz nebo www.magniflex.cz.

Pokoda

Co se týče matrací, jsem student medicíny a účastnil jsem se recenzování matrací (primárně zdravotních, ale i obyčejných) v rámci testu matrací 2018. Za sebe mohu říct, že nekvalitní matrace se pozná již podle ceny.  Hodně napoví značka matrace, pokud je to nějaká naprosto neznámá, nemá smysl se jí zabývat. A pak určitě jednotlivé parametry. Navíc se obecně doporučuje matraci nekupovat pouze podle vzhledu a parametrů, ale je dobré si ji i vyzkoušet. Lehnout si a trochu si ji ozkoušet, v obchodě s tím nebývá problém. A co bych doporučil jako poslední věc, ptejte se na materiál - ten řekne hodně :)

honza1106

No uplně si nemyslím, že naprosto neznámá značka bude asi nekvalitní. Je spousta  výrobců, kteří se především zaměřují na kvalitu a ne na cenu. Potom jsou samozřejmě pro většinu lidí drazí a nenakoupí u nich. Ale pokud vím, že ta matrace má 7 let záruku tak do ní ty prachy klidně vrazím. Přeci jen na té matraci budu spát dalších x let...to už do ní dám i 7000 kč .  Koupil jsem u www.znackove-spani.cz , spím na ní sice zatím jen měsíc, ale naprostá pohoda. A přitom to není nijak známý výrobce, ale měl prodejnu kousek od mého bytu...tak jsem to zkusil.


TOPlist