Matrace Fórum

Hlavní fórum => Všeobecná diskuze => Téma založeno: minomino Únor 26, 2014, 11:58:14 dopoledne

Název: Podle čeho se dá rozpoznat nekvalitní matrace?
Přispěvatel: minomino Únor 26, 2014, 11:58:14 dopoledne
Dobrý den,

prosím, podle čeho se dá jednoduše rozpoznat nekvalitní matrace?

Díky.
Název: Re:Podle čeho se dá rozpoznat nekvalitní matrace?
Přispěvatel: jitule Únor 27, 2014, 04:34:07 odpoledne
Ahoj,

To rozpoznáš tak, ze nekvalitní matrace jsou většinou měkké, nízké nebo cítit při dotyku pružiny. Obyčejně jsou i levné a v podstatě jsou určeny na krátkodobé či příležitostné spaní pro hosty, spaní na chatě nebo chalupě.
Název: Re:Podle čeho se dá rozpoznat nekvalitní matrace?
Přispěvatel: Lenaa Červen 24, 2014, 10:06:26 dopoledne
Na to jak moc nekvalitní matraci jsem si koupila jsem přišla až po čase mě to s mojí váhou 50 kg nijak moc neuškodilo ale přítel co má kilogramů 100 opravdu trpěl. Nechali jsme se se takhle nachytat na přednášce o zdravém stylu života a ještě teď si trhám vlasy.
Název: Re:Podle čeho se dá rozpoznat nekvalitní matrace?
Přispěvatel: MT matrace Listopad 18, 2016, 04:44:41 odpoledne
Nekvalitních matrací je opravdu mnoho! Nejjednodušším způsobem to poznáte pokud je matrace levná cca do 2 000Kč. Výrobce nemůže v takto nízké ceně vyrobit kvalitní matraci. U kvalitní matrace tato částka nepokryje ani potah matrace. Dalším důsledkem nekvalitních matrací je jejich výška, pohybuje se od 10 cm do 15 cm. Pro kvalitní spánek je zapotřebí alespoň 18 cm a výše. Ideálně navštivte spánková centra, speciálky na prodej matrací atd. Mohu doporučit matrace Magniflex, které mají ty nejvyšší certifikace v EU! Nebo na www.mt-matrace.cz nebo www.magniflex.cz.
Název: Re:Podle čeho se dá rozpoznat nekvalitní matrace?
Přispěvatel: Pokoda Leden 30, 2018, 09:12:29 odpoledne
Co se týče matrací, jsem student medicíny a účastnil jsem se recenzování matrací (primárně zdravotních, ale i obyčejných) v rámci testu matrací 2018 (https://vas-pomocnik.cz/matrace/). Za sebe mohu říct, že nekvalitní matrace se pozná již podle ceny.  Hodně napoví značka matrace, pokud je to nějaká naprosto neznámá, nemá smysl se jí zabývat. A pak určitě jednotlivé parametry. Navíc se obecně doporučuje matraci nekupovat pouze podle vzhledu a parametrů, ale je dobré si ji i vyzkoušet. Lehnout si a trochu si ji ozkoušet, v obchodě s tím nebývá problém. A co bych doporučil jako poslední věc, ptejte se na materiál - ten řekne hodně :)