Typy matrací při bolestech zad

Založil Sabina, Únor 17, 2014, 04:18:57 ODPOLEDNE

« předchozí - další »

Sabina

Dobrý den,

Jaké typy matrací se doporučují při bolestech zad ?

Děkuji.

Karla7

Dobrý den,

při bolestech zad se doporučují spíše pěnové matrace v kombinaci s visco/línou pěnou. Pěna se po zahřátí vytvaruje podle těla.

Martin

Ideální koupit zdravotní matraci. Ale ne žádnou "jakoby zdravotní", ale takovou, která má certifikát. U nás jej dává Ostravská ortopedická klinika a Textilní ústav v Brně. Zdravotní matrace jsou obecně dražší, ale zase máte jistotu, že vám opravdu pomohou. Další informace lze dohledat například zde http://www.kralovske-spani.cz/jak-kupovat-zdravotni-matrace/ Doporučuji ale si osobně zajít pár matrací vyzkoušet a lehnout si na ně. Není to sice ideální (ke správnému otestování by bylo potřeba na matraci spát alespoň jednu noc), ale stále lepší než kupovat úplně naslepo.

Lenaa

Já si nedávno objednala matraci z e-shopu https://www.ceske-matrace.cz/. Taky jsem měla neustále potíže, každé ráno jsem se probouzela celá ztuhlá a bolelo mě často za krkem. Naštvala jsem se a starou matraci jsem vzala a vyhodila, zeptala jsem pár přátel, poradila se na různých diskuzí a zkoukla různé recenze, tenhle e-shop  u mě naprosto vyhrál. Konkrétně jsem si pořídila matraci od Gumotexu Helen, vychytala jsem ji i za dobrou cenu :)

sarusa

No nevím, kdo co jak doporučuje ale já bych Vám z vlastní zkušenosti mohla povídat.. měli jsme měkké matrace a myslela jsme vždycky ráno že umřu.. museli jsme je vyměnit a koupili jsme si tvrdší matrace a jsem naprosto spokojena.. fakt superní jsou.. máme doma tady toty http://www.matrace-comfort.cz/cs/eshop/matrace/matrace-z-line-peny/matrace-fox-wellness-11-zdarma.html a bomba.. :-)

iriss

zdravím ja bych mohla doporucit konkretni matraci kterou mam doma.. matrace http://www.matrace-comfort.cz/cs/eshop/matrace/matrace-z-line-peny/matrace-curem-c2-spirit.html ... je z line peny a prestaly me bolet zada jak jsem si ji poridila

standa

Citace: Karla7 kdy Únor 18, 2014, 10:56:20 DOPOLEDNE
Dobrý den,

při bolestech zad se doporučují spíše pěnové matrace v kombinaci s visco/línou pěnou. Pěna se po zahřátí vytvaruje podle těla.

jj, matrace s paměťovou pěnou dost pomáhají, ale občas pomůže mýt jen o trošku tvrdší matraci než teď
Koukám, hledám a učím se co jsou pěnové matrace

karelnovak67

Dobrý den, našel jsem zajímavý článek o paměťových matracích, máte s těmi matracemi zkušenost? Uvažujeme, že matraci s paměťové pěny zakoupíme článek je zde http://www.zdravotni-matrace-postele.cz/co-je-pametova-matrace a vybraly jsme tuhle matraci http://www.zdravotni-matrace-postele.cz/visoceelasticke-matrace/paula-visco.html. Prosím napište Váš názor, nebo vaši zkušenost. Děkuji Karel Novák

RadimT

Dobrý den, bolesti zad jsou poměrně komplexním problémem, na kterém má podíl řada faktorů. Proto přijít s jedním univerzálním řešení v podobě doporučené matrace nemusí vždy na 100% zabrat. Já jsem míval problém s bolestmi zad, které jsem si ale přivodil částečně i svým nezdravým životním stylem. Pomohlo mi cvičení a také pořízení ortopedické matrace (spíše jsem šel do něčeho měkčího, ale to záleží na vkusu každého člověka - http://www.jelinek.eu/produkty/cs/matrace-sara-komfort/8021-Matrace-SARA-Komfort-NAWAPUR.html). Po nějaké době bolesti zad odezněly a jsem spokojený. Ale cvičím dál, protože jen matrace mi nepomohla.

embolio

Dobrý den,

i já hledám matraci proti bolesti zad. Děkuji za radu, že nejlepší jsou pěnovky, ale zajímalo by mě spíš jakou trvdost matrace v tomto případě volit? Tady https://www.arecenze.cz/test-matraci/ doporučují obecně pro může spíš tvrdší. Můžu se na to spolehnout?
Děkuji.

marketa cerna

Sylšela jsem že japonské futony jsou na záda dost dobré. Jsou většinou tvrdší než klasické matrace. Na záda má taky pomáhat magnetoterapie. https://www.biomag.cz/bolesti-patere/ Stojí za to vyzkoušet obojí.

Ch4ser

Důležité při výběru matraci při bolesti zad je zjistit, zdali je bolest způsobena pouze starou matrací nebo zdravotním problémem. Pokud člověk těžce fyzicky pracuje, je lepší mít pevnější matraci. V opačném případě pro starší lidi, kteří trpí už bolestí zad se doporučuje měkčí matrace a nejlépe s vyšší vrstvou líné (paměťové) pěny.
Kvalitní a levné matrace najdete na Levnematrace.eu

Petra8

Dobrý den, já mám takový specifický dotaz na matraci. Tak se předem omlouvám, kdybych někoho urazila. Ale opravdu už nevím, kde se zeptat a co mám se svým problémem dělat. Jsem bohužel extrémně vyvinutá v horní polovině těla. Už i uvažuji o tomto zákroku, protože ta bolest zad a zatížení páteře je opravdu extremní. Způsobuje mi to už i více problémů než bolest zad. No prostě pořadí mi tady prosím někdo vhodnou matraci na tento problém?

TOPlist